O mne

Drevorezba


Narodil som sa na strednom slovensku vo Zvolene 24.7.1974. Od ôsmych rokov som začal vyrezávať z dreva, čo robím dodnes. Najprv to boli jednoduché veci, kde som naberal zručnosť a skúsenosti s dlátami a náradím. Neskôr to už boli náročnejšie práce.
Námety na svoju tvorbu som čerpal z prostredia Slovenska a krásnej prírody. Som samouk a vytvoril som si svoj vlastný štýl drevorezby, ktorý prezentujem.
Vo Zvolene som žil do 19 rokov, potom som sa presťahoval do malej dedinky pod Tatrami, kde dodnes pôsobím a Tatry do veľkej miery ovplyvnili moju tvorbu a iné záujmy.
Moje drevené reliéfy sú originálnymi dielami, ktorými stvárňujem čaro Tatier a prírody Slovenska.

Maľba


Maľujem od malička, ale viac som sa začal tomu venovat už ako 10-ročný, kedy som prvý raz začal používať olejové farby. Najprv to boli miniatúry, neskôr aj náročnejšie diela. Talent k maľovaniu som zdedil po babičke, ktorá maľovala krásne obrazy.
Maľovanie je v súčastnosti pre mňa oddych a zároveň aj obživa.

Fujary


Mojím snom bolo už dávnejšie mať fujaru a vedieť na nej hrať. Ani ma nenapadlo, že by som si ich mohol aj vyrobiť. K fujare som sa dostal asi v roku 2001, keď som sa pozeral na ukážky výroby fujary na miestnych remeselných dňoch. Od toho času som začal vyrábať fujary a už sa mi podarilo vyrobiť niekoľko desiatok kusov, ktoré sú v rôznych kútoch sveta.
Fujara je nástroj, ktorý upokojí ľudskú dušu, preto je to pre mňa výnimočný nástroj.

Iné záľuby


Okrem týchto činností, naberám inšpiráciu a chuť do práce aj záľubami, ako sú turistika, lyžovanie, fotografovanie v tatranskej prírode, ktorá je pre mňa nenahraditeľná.